Osłony do okien

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Taras to miejsce relaksu szczególnie w dzisiejszym życiu w biegu. Organizując przestrzeń na tarasie warto zadbać na kilka aspektów, aby zagwarantować sobie maksymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na odpoczynek.

ZABUDOWA BALKONU (152)

Zadaszenie

Najlepsze zadaszenie tarasu to takie, które zapewni bezpieczeństwo, wytrzyma nawet silne porywy wiatru, ochroni przed deszczem, zapewni dopływ słońca lub cień w zależności od tego czy będziesz miał ochotę się opalać czy czytać książkę.  Nie osiągniesz tego stosując pokrycie dachowe montowane na stałe.  Zielone pnącza zapewnią niepowtarzalny klimat, atmosferę i cień, jednak nie zapewnią ochrony w wietrzne lub deszczowe dni. Jeśli nie chcesz dostosowywać swojego czasu na relaks do pogody zastanów się nad aluminiową pergolą, wybierając zadaszenie ruchomymi lamelami lub rozsuwaną tkaniną PVC.  Zyskasz w ten sposób możliwość swobodnego regulowania dopływu słońca i skuteczną ochronę przed deszczem. W naszej ofercie posiadamy zadaszenie tarasu rozsuwane.

ZABUDOWA-2 (1)

Boczna ochrona

Samo zadaszenie jednak nie ochroni Cię przed wiatrem, który może popsuć komfort przebywania na tarasie przewracając przedmioty, porywając serwetki i gazety. Jeśli jednak wybierzesz aluminiową pergolę, możesz wyposażyć ją dodatkowo w boczne osłony. Mogą to być materiałowe pionowe rolety albo przesuwane w poziomie panele (szklane lub drewniane). Dzięki temu zyskasz ochronę przed deszczem, wiatrem, chłodem czy też palącym słońcem, a także przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

ZABUDOWA 22

Oświetlenie

Taras to idealne miejsce na kolację przy świecach pełną romantyzmu i uroku są jednak momenty kiedy czas w długie wiosenne i letnie wieczory chcielibyśmy przeznaczyć na czytanie, gry planszowe w gronie rodzinnym czy też z przyjaciółmi, majsterkowanie czy też robótki ręczne ? wszystko to moglibyśmy robić, gdyby nasz taras był odpowiednio oświetlony. Jeśli więc masz już aluminiową pergolę (i boczne osłony, które ochronią nas przed wieczornym chłodem), wybierz odpowiednie oświetlenie. W ofercie masz do wyboru listwy LED zintegrowane z konstrukcją, w lamelach dachowych lub profilach tkaniny, reflektory punktowe typu SPOT. Dodatkowo możesz wybierać rodzaj światła pomiędzy białą barwą  i kolorowym RGB.

Rolety dzień i noc na wymiar Warszawa

Ogrzewanie

Kiedy masz już dach nad głową, ochronę przed wiatrem, oświetlenie, przeszkodą dla Twojego odpoczynku (zwłaszcza wieczorami) może okazać się przenikliwy chłód. Możesz sobie z tym poradzić wkładając dodatkowy sweter, ciepłe skarpety czy okryć się kocem, jednak przyjemność przebywania w takich warunkach jest znacznie mniejsza. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest instalacja ogrzewania w Twojej aluminiowej, osłoniętej po bokach, oświetlonej pergoli. Możesz zastosować elektryczne panele grzewcze montowane na ścianie budynku lub bezpośrednio na konstrukcji pergoli. Wytwarzają one promienie podczerwieni, które nie ogrzewają powietrza, ale osoby i przedmioty znajdujące się w ich zasięgu. Wytwarzane w ten sposób ciepło podobne jest do promieni słonecznych i odczuwa się je zaraz po włączeniu urządzenia. Dzięki takiemu ogrzewaniu wyeliminujesz straty energii i zapewnisz komfort termiczny w ściśle określonym czasie.

 

rawpixel-557123-unsplash.jpg

Zdalne sterowanie

Czy mając już fantastyczną, doskonale wyposażoną aluminiową pergolę, rozsuwany dach, rolety i/lub boczne ekrany, nastrojowe oświetlenie, ogrzewanie,  możesz chcieć czegoś więcej? Oczywiście!  Pełnię szczęścia i absolutny komfort jej użytkowania zapewni Ci zdalne sterowanie wszystkimi jej funkcjami. Użyj pilota, aplikacji na smartfon, tablet lub komputer.
W ten sposób możesz zamykać i otwierać lamele dachowe i rolety, przesuwać boczne panele, włączać oświetlenie i ogrzewanie nie ruszając się z wygodnego fotela.

 

PANEL-PRZESUWNY-5_Easy-Resize.com_

Czujnik deszczu i śniegu

Analizując wszystkie funkcjonalności tarasu możemy sobie wyobrazić sytuację, kiedy nie sprzątamy wszystkiego z tarasu, wiedząc że za godzinę lub dwie wrócimy, w tym czasie nadchodzi nawałnica, a po powrocie na tarasie mamy potop? To może Cię nigdy nie spotkać, jeśli swoją pergolę wyposażysz w czujnik deszczu i śniegu, który nawet podczas nieobecności zabezpieczy taras. Dach zamknie się automatycznie pod wpływem pierwszych kropli deszczu, a kiedy opadom towarzyszyć będzie spadek temperatury poniżej 2° otworzy się unikając gromadzenia się śniegu.

Jeśli zastosujesz wszystkie wymienione sposoby, możesz mieć pewność, że Twój taras będzie bezpieczny nawet pod Twoją nieobecność, a czas jaki na nim spędzisz będzie zależał tylko od Ciebie, warunki atmosferyczne nie będą miały na to wpływu.