

Żaluzje drewniane czy aluminiowe – które wybrać?
Żaluzje w dalszym ciągu stanowią jedną z najpowszechniejszych form osłaniania okien w pomieszczeniach biurowych, domach i mieszkaniach. Są to produkty proste w obsłudze, które sprawdzają się praktycznie przy każdym rodzaju okien. Głównym zadaniem żaluzji jest ochrona wnętrza pomieszczenia przed nadmiarem światła słonecznego, wpadającego przez okno. Dodatkowo mogą zapewnić mieszkańcom więcej prywatności, jeżeli tego potrzebują. W sprzedaży znajdziemy żaluzje aluminiowe i drewniane. Czym charakteryzuje się każdy z tych rodzajów i który lepiej wybrać?
Żaluzje drewniane – czym się wyróżniają?
Żaluzje aluminiowe – charakterystyka
Żaluzje drewniane czy aluminiowe – które wybrać?
Choć żaluzje okienne warto wybierać zgodnie z własnymi upodobaniami, należy wziąć pod uwagę, że nie każdy typ żaluzji sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dotyczy to przede wszystkim osłon z drewna, które mogą być wrażliwe na wilgoć, dlatego lepiej nie montować ich w miejscach, w których będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Oczywiście warto mieć na uwadze także miejsce przeznaczenia i styl danego wnętrza.
Żaluzje drewniane najlepiej sprawdzają się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych. Bardzo ładnie komponują się z dodatkami w ciepłych odcieniach. Mają wysoką wartość dekoracyjną, ponieważ potrafią wprowadzić do wnętrza miłą, przytulną atmosferę.
Żaluzje aluminiowe są bardziej uniwersalne. Można je zastosować w każdym pomieszczeniu, sprawdzą się także tam, gdzie panuje większa wilgotność. Żaluzje aluminiowe są lekkie i łatwe w obsłudze. Szeroka gama kolorystyczna tego typu produktów pozwala na indywidualną aranżację pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać żaluzje?
Żaluzje to często wybierana opcja osłony okien. Ich niewątpliwą zaletą jest spory poziom zaciemnienia wnętrz. Co więcej, żaluzje gromadzą mniej kurzu i są łatwiejsze w czyszczeniu niż zasłony, stanowią więc bardziej estetyczne rozwiązanie. Nie trzeba ich prać, a materiały, z których są wykonywane, zaliczane są do surowców o wysokiej trwałości.